honor roll

Quarter 2

A HONOR ROLL

(*High Honors 3.75 or higher; ** Highest Honors 4.0)

GRADE 5

Tyson Anderson*, Kalie Ball, Madelyn Beecroft*, Ryan Block, Nora Block**, Lucille Blomberg**, Maranda Boesen**, Jayden Boettcher, Stella Braaten**, Marcella Bruning**, Elise Carlson**, Carson Cervin*, Janaya Childs*, Emma Defries*, Jaxen Desmith*, Elaina Fickel*, McKenna Fickel*, Ghabriel Fortun, Felix Franco*, Adelyn Groskreutz*, Lilly Hallin*, Anoni Haynie, Ulric Holt*, Thomas Horwath**, Ian Imholte*, Claire Knowles*, Lily Kottke*, Peter Larson*, Jacob Loch*, Zachariah Mahoney*, Emily Miller*, Sophia Minton*, Izabella Moes, Antonia Muellerleile**, Kensingtyn Neal*, Carter Nistler, Ila Opjorden, Krey Penk**, Alison Pollock**, Addisyn Putzier, Sloan Quinn**, Mollie Riley, Zoe Shoutz*, Ezmeralda Villanueva*, Thomas Wittrock*, Nora Zillmer.

GRADE 6

Judah Allen*, Josie Bjorkman**, Alexander Chvatal**, Lilly Crusoe*, Owen Culbertson**, Tayah Damerow*, Brooks Dengerud, Isla Dille**, Alexis Engelke**, Maggie Gaulrapp**, Samuel Guyan**, Charlie Hahn*, Ayden Hilker**, Paizli Johnson*, Colin Johnson*, Isabel Johnson*, Levi Johnson*, Keagan Kadelbach*, Jace Krell, Jordynn Lindquist, David Mahoney*, Emily Michels*, Jailyn Mickelson*, Brooklyn Miller**, Brynn Nagel*, Joshua Ostvig**, Cole Palmer**, Molly Patten**, Tyler Peters, Ruby Provost*, Wyatt Ratike, Taylor Sanden*, Stella Shepersky*, Autumn Thiel*, Nathaniel Tiller*, Beau Twardy*, Willah Van Loenhout*, Emmett VanDerBill*, Emma Wuotila*.

GRADE 7

Wyatt Beecroft**, Quintin Berube**, Joshua Blomberg**, Gideon Boerema*, Tyler Boesen, Matthias Bruning*, Ava Burau, Cade Cervin*, Ellery Cziok**, Matthew Defries*, Grant Dengerud*, Lincoln Dille**, Isaac Elwell**, Zoe Gerdes, Henry Grabow*, Ingrid Hansen*, Wil Herzog*, Claire Holmgren**, Taylor Imholte*, Michael Kolp**, Chloe Kowalczyk*, Quinn Kulzer, Joselyn Lhotka, Carmen Lopez Straus*, Alexander Medina-Lizarraga**, Kendalyn Miller**, Raigan Miller*, Augustin Muellerleile**, Kelsey Palmer**, Cole Riehle, Emma Rothstein*, Beau Schultz*, Lydia Schultz*, Isabella Struck*, Reegan Sullivan*, August Swenson, Ella Taber**, Jamiah Taylor*, Abbigail Thoma**, Wesley Voight, Deagan Weatherholt**, Elly Woelfel**, Kala Ziegler**.

GRADE 8

Samantha Arteaga*, Kate Brekke*, Brooke Caron*, Benjamin Driver*, Asha Ehlers**, Colten Fank, Jacob Garding**, Brynne Hallstrom, Sophia Ham*, Madison Hanson*, Zariah Haynie*, Grace Holmgren**, Edwin Izazaga, Riley Joyer*, Allison Kargas**, Elexis Klapotz*, Echo Knott*, Zoey Knott*, Emma Knudsen*, Nickolas Kuehl**, Jarrett Lawver, Ella Mahoney*, Kamryn McWherter*, Kiera Olson, Benjamin Olson**, Ava Peterson, Karlee Prahl**, Janelle Quast*, Bryn Schweim**, Anna Sorgatz*, Carly Twardy**, Hailey Vines**, Josiah Welch, Jazlyn Whitcomb*, Maya Wuotila**, Addyson Zens**.

B HONOR ROLL

GRADE 5

Breck Barrick, Cristian Chavero Alonso, Bridgette Eastman, Tyler Eichner, Bailey Esser, Raidyn Fettig-Litzau, Regan Fuchs, Coralynn Gabrielson, Trinity Garding, Reed Gilmer, Jacob Greenlun, Elsa Helstrom, Xyla Jaquith, Izrael Jimenez, Brianna Johnson, Tianna Keesling-Lee, Marissa Kielty, Netalya Lattimore, Jayden Lawver, Garrett Loew, Austin Lucas, Madelynn Menken, Avery Pehle, Keagan Rotert, Carter Rothstein, Yancey Saenz, Madison Sanden, Hailey Sundve, Grayson Swenson, Mallory Terning, Carson Terning, Keagan Thies, Gia Woelfel, Jocelyn Youngblood.

GRADE 6

Bladimir Becerra-Serrato, Brooklynn Bipes, Sophie Brekke, Lily Christensen, Xzavier Christianson, Marcellus Egge, Luci Ficker, Madelyn Fluck, Bianca Forsberg, Elizabeth Frederickson, Axxel Friauf, Aurora Haas, Aleisha Johnson, Ashton Kiecker, Drake Kotzer, Joseph Marthaler, Gavin Molina, Alexis Muchow, Juan Perez, Owen Rick, Gavin Schroeder, Ivan Serrato-Gaeta, Wynter Shelton, Ava Spike, Josie Starkovich, Anthony Taylor.

GRADE 7

Frida Alonso Brieno, Elijah Capistrant, Noah Dietel, Carter Eichner, Ambrielle Estrada, Claire Gabrielson, Tyler Garding, Max Grabow, Logan Graupmann Meuleners, Katelyn Guggemos, Madelyn Hawes, Aiden Heid, Alexander Horwath, Gabriel Howard, Jacob Klinghagen, Kierra Lease, Nicholas Lehar, Elizabeth Massingham, Zachary Moes, Keegan Schutt, Tanner Sonsalla, Dawson Steinhaus, Laken Stich, Asa Struck, Oscar Welte, Ellivia Woods, Evelyn Zacarias, Sophie Ziegenhagen.

GRADE 8

Angela Amparo, Evan Behnke, Jynix Blackstone, Carson Brummond, Gina Frederickson, Camron Fuchs, Madison Holmgren, Ethan Holtz, Robert Huffman, Rylee Johnson, Benjamin Johnson, Dylan Johnson, Nathan Kadelbach, Kira Kuechle, Ethan Lease, Nicholas Nelson, Nova Norlin, Ty Olson, Natalie Peterson, Nicholas Pool, Olaf Rogness, Kendall Schultz, Mathias Slinden, Blake Thompson, Riley Voigt.