2020-2021 Third Quarter

A HONOR ROLL

(*High Honors 3.75 or higher; ** Highest Honors 4.0)

Grade 5

Tyson Anderson*, Kalie Ball*, Madelyn Beecroft*, Nora Block**, Ryan Block*, Lucille Blomberg**, Maranda Boesen**, Stella Braaten**, Marcella Bruning**, Elise Carlson**, Carson Cervin, Janaya Childs*, Emma Defries**, Jaxen Desmith, Elaina Fickel*, McKenna Fickel, Ghabriel Fortun*, Felix Franco*, Coralynn Gabrielson*, Adelyn Groskreutz*, Lilly Hallin**, Anoni Haynie*, Elsa Helstrom, Ulric Holt*, Thomas Horwath**, Ian Imholte**, Claire Knowles*, Peter Larson**, Jacob Loch**, Zachariah Mahoney*, Sophia Minton*, Izabella Moes, Antonia Muellerleile**, Kensingtyn Neal*. Carter Nistler*, Krey Penk**, Alison Pollock*, Sloan Quinn*, Madison Sanden*, Hailey Sundve, Mallory Terning, Ezmeralda Villanueva*, Thomas Wittrock*, Nora Zillmer.

Grade 6

Judah Allen**, Josie Bjorkman**, Sophie Brekke*, Ian Christianson*, Alexander Chvatal**, Lilly Crusoe*, Owen Culbertson**, Tayah Damerow*, Brooks Dengerud*, Isla Dille**, Alexis Engelke**, Maggie Gaulrapp**, Samuel Guyan**, Ayden Hilker**, Isabel Johnson, Levi Johnson*, Paizli Johnson*, Colin Johnson*, Keagan Kadelbach*, Jace Krell*, Jordynn Lindquist*, David Mahoney*, Emily Michels*, Jailyn Mickelson**, Brooklyn Miller**, Brynn Nagel*, Joshua Ostvig**, Cole Palmer*, Molly Patten*, Ruby Provost*, Taylor Sanden*, Ivan Serrato-Gaeta*, Stella Shepersky**, Tristan Smallwood, Autumn Thiel*, Nathaniel Tiller, Beau Twardy*, Willah Van Loenhout*, Emmett VanDerBill**, Emma Wuotila*.

Grade 7

Wyatt Beecroft*, Quintin Berube**, Adyson Blake, Joshua Blomberg**, Gideon Boerema*, Tyler Boesen, Matthias Bruning*, Elijah Capistrant, Cade Cervin, Ellery Cziok**, Matthew Defries*, Grant Dengerud*, Lincoln Dille*, Isaac Elwell**, Ambrielle Estrada, Zoe Gerdes*, Henry Grabow*, Katelyn Guggemos, Ingrid Hansen*, Wil Herzog*, Claire Holmgren**, Alexander Horwath, Gabriel Howard*, Taylor Imholte**, Michael Kolp**, Chloe Kowalczyk*, Nicholas Lehar, Joselyn Lhotka*, Carmen Lopez Straus*, Tripp McCann, Alexander Medina-Lizarraga**, Kendalyn Miller**, Raigan Miller**, Augustin Muellerleile**, Kelsey Palmer**, Morgan Riehle, Cole Riehle, Emma Rothstein*, Lydia Schultz, Beau Schultz*, Isabella Struck*, August Swenson, Ella Taber*, Jamiah Taylor*, Abbigail Thoma**, Deagan Weatherholt**, Elly Woelfel**, Kala Ziegler**.

Grade 8

Samantha Arteaga*, Kate Brekke*, Carson Brummond*, Brooke Caron**, Benjamin Driver, Asha Ehlers**, Colten Fank*, Sean Floren, Jacob Garding*, Brynne Hallstrom*, Sophia Ham**, Madison Hanson*, Zariah Haynie*, Grace Holmgren**, Edwin Izazaga**, Riley Joyer**, Allison Kargas**, Elexis Klapotz*, Echo Knott*, Zoey Knott*, Emma Knudsen**, Kira Kuechle*, Nickolas Kuehl*, Ethan Lease, Ella Mahoney*, Gavin Marotte*, Kamryn McWherter*, Nova Norlin*, Ty Olson, Kiera Olson*, Benjamin Olson**, Ava Peterson*, Natalie Peterson*, Karlee Prahl**, James Reinholdt, Bryn Schweim**, Mathias Slinden, Anna Sorgatz*, Branden Theisen*, Carly Twardy**, Hailey Vines*, Riley Voigt*, Josiah Welch, Jazlyn Whitcomb*, Maya Wuotila*, Addyson Zens*.

B HONOR ROLL

Grade 5

Greidys Aguilar, Nataly Alonso Brieno, Breck Barrick, Jayden Boettcher, Cristian Chavero Alonso, Bridgette Eastman, Tyler Eichner, Bailey Esser, Regan Fuchs, Trinity Garding, Aiden Garding, Reed Gilmer, Jacob Greenlun, Miranda Hernandez, Paige Hofius, Noah Housman, Xyla Jaquith, Izrael Jimenez, Brianna Johnson, Jonathan Kaminski, Svanna Kaminski, Marissa Kielty, Jaydin Kilpela, Lily Kottke, Netalya Lattimore, Garrett Loew, Christian Lofton, Juan Lopez, Danielle Meyer, Emily Miller, Caitee Morrison, Donovan Olson, Ila Opjorden, Chase Oporto, Avery Pehle, Jalen Prevo, Addisyn Putzier, Mollie Riley, Keagan Rotert, Carter Rothstein, Yancey Saenz, Sadie Smith, Westin Sonsalla, Grayson Swenson, Carson Terning, Keagan Thies, Barrett Wenker, Gia Woelfel.

Grade 6

Joanna Bailey, Bladimir Becerra-Serrato, Brooklynn Bipes, Catherine Brusven, Andres Castellon, Lily Christensen, Xzavier Christianson, Thomas Cole, Averi Ellestad, Madelyn Fluck, Bianca Forsberg, Axxel Friauf, Aurora Haas, Charlie Hahn, Emily Huberty, Aleisha Johnson, William Jones, Drake Kotzer, Elijah Ledford, Joseph Marthaler, Adrian Miller, Gavin Molina, Alexis Muchow, Brody Nelson, Juan Perez, Tyler Peters, Kendra Peterson, Wyatt Ratike, Natalie Ross, Gavin Schroeder, Chevelle Shafer, Wynter Shelton, Patric Shinnick, Ava Spike, Josie Starkovich, Anthony Taylor, Kaleb Wald.

Grade 7

Joel Aguirre, Frida Alonso Brieno, Ava Burau, Noah Dietel, Carter Eichner, Charley Estrada, Claire Gabrielson, Cecilia Gabrielson, Tyler Garding, Max Grabow, Logan Graupmann Meuleners, Madelyn Hawes, Maleah Haynie, Aiden Heid, Allison Hoffmann, Lily Jahnke, Jacob Klinghagen, Mason Kratz, Quinn Kulzer, Kierra Lease, Elizabeth Massingham, Zachary Moes, Ashlyn Peel, Ty Penk, Keegan Schutt, Kaleb Shnyder, Jonathan Shoutz, Tanner Sonsalla, Dawson Steinhaus, Laken Stich, Asa Struck, Reegan Sullivan, Wesley Voight, Logan Voss, Zachary Walters, Oscar Welte, Ellivia Woods, Evelyn Zacarias.

Grade 8

Angela Amparo, Evan Behnke, Jynix Blackstone, Arik Desmith, Tatum Duarte-Tozier, Anthony Estrada, Gina Frederickson, Camron Fuchs, Madison Holmgren, Ethan Holtz, Dylan Homan, Robert Huffman, Cassandra Iliff, Benjamin Johnson, Dylan Johnson, Rylee Johnson, Mariah Lanigan, Durant Lara, Jarrett Lawver, Camille Loch, Mackenzie Lundin, Carstan Milender, Nicholas Nelson, Nicholas Pool, Brooklyn Porth, Janelle Quast, Olaf Rogness, Kendall Schultz, Gabrielle Shavers, Jasmine Solorio, George Starkovich, Carson Stueber, Blake Thompson, Savannah Tiedt, Leah Wilson, Kaden Zillmer.