honor roll

A Honor Roll,

Quarter 1

(*High Honors 3.75 or higher; ** Highest Honors 4.0)

Grade 5

Asher Allen**, Bryce Barka*, Claire Beckstrand*, Raina Besemer*, Mila Bjorkman*, Shaelyn Blake*, Brenna Block*, Wilson Capistrant*, Kylie Casey, Arturo Castellon, Alexis Cates, Drew Dengerud*, Nolan Diekmann**, Jayden Dvorak*, Kadyn Ellestad, Kylah Freitag*, Liam Gabrielson, Everly Gibson*, Sam Grabow, Arlie Guyan**, Evan Guza*, Cyerra Hallstrom*, Mesa Hicks*, McKenzie Huffman, Mya Iverson**, Belen Jimenez-Prantner*, Brooke Johnson*, Chloe Johnson*, Myles Johnson*, Brooklin Johnson*, Trent Kaping*, Danielle Krohse*, Genevieve Lundin*, RaeLynn Malherek**, Cody Massingham**, Jillian McCormick*, Drake Miller, Riley Miller* , Vivian Miller**, Jayden Mitchell*, Rachel Morkrid**, Adeline Nelson*, Ashton North, Alexis Ortler, Kaiden Oslund, Elijah Ostvig**, Morgan Polzin, Makayla Ramirez, Alek-Aiden Reinholdt*, Jayden Roper*, Ava Rothstein*, Skyler Schmidt*, Jayden Sheldon**, William Tangen, Weston VanDerBill**, Evelynne Woodard, Peyton Zillmer.

Grade 6

Kalie Ball*, Madelyn Beecroft*, Nora Block*, Ryan Block, Lucille Blomberg**, Maranda Boesen**, Jayden Boettcher, Stella Braaten**, Marcella Bruning**, Elise Carlson**, Carson Cervin, Janaya Childs*, Emma Defries*, Tyler Eichner*, McKenna Fickel*, Regan Fuchs*, Trinity Garding*, Adelyn Groskreutz, Lilly Hallin*, Elsa Helstrom, Thomas Horwath**, Noah Housman, Ian Imholte*, Avery Joyer**, Isaac Kalkbrenner*, Claire Knowles**, Bailey Landers*, Peter Larson*, Jacob Loch*, Zachariah Mahoney*, Danielle Meyer, Emily Miller, Sophia Minton*, Izabella Moes*, Ethan Morkrid*, Antonia Muellerleile**, Kensingtyn Neal*, Amelia Niedzielski, Carter Nistler*, Avery Pehle*, Krey Penk*, Alison Pollock*, Desirae Polzin*, Sloan Quinn*, Madison Sanden*, Zoe Shoutz*, Jesus Soriano*, Hailey Sundve, Carson Terning, Mallory Terning*, Josy Turck*, Alexandra Turck*, Ezmeralda Villanueva*, Thomas Wittrock*.

Grade 7

Judah Allen*, Josie Bjorkman**, Alexander Chvatal**, Lilly Crusoe, Owen Culbertson*, Tayah Damerow*, Brooks Dengerud, Isla Dille*, Alexis Engelke**, Axxel Friauf*, Maggie Gaulrapp**, Samuel Guyan**, Ayden Hilker**, Colin Johnson*, Paizli Johnson*, Levi Johnson*, Keagan Kadelbach*, Jace Krell*, Jordynn Lindquist, David Mahoney*, Joseph Marthaler*, Emily Michels, Jailyn Mickelson**, Brooklyn Miller*, Brynn Nagel**, Joshua Ostvig**, Cole Palmer*, Molly Patten**, Tyler Peters, Wyatt Ratike, Natalie Ross, Taylor Sanden*, Stella Shepersky*, Ava Spike, Autumn Thiel, Emmett VanDerBill*, Emma Wuotila**.

Grade 8

Quintin Berube**, Joshua Blomberg**, Gideon Boerema*, Matthias Bruning*, Ava Burau*, Elijah Capistrant*, Ellery Cziok**, Matthew Defries*, Grant Dengerud, Lincoln Dille*, Carter Eichner*, Isaac Elwell**, Claire Gabrielson*, Tyler Garding*, Ridley Geffre, David George-Jones, Zoe Gerdes*, Katelyn Guggemos*, Jr Gustafson, Ingrid Hansen*, Eden Harless**, Wil Herzog, Claire Holmgren*, Alexander Horwath*, Gabriel Howard*, Taylor Imholte**, Michael Kolp*, Chloe Kowalczyk**, Tyler LaGow*, Nicholas Lehar, Joselyn Lhotka*, Carmen Lopez Straus*, Elizabeth Massingham*, Alexander Medina-Lizarraga**, Raigan Miller*, Kendalyn Miller*, Augustin Muellerleile**, Kelsey Palmer**, Emma Rothstein*, Beau Schultz, Lydia Schultz*, Jonathan Shoutz, Tanner Sonsalla*, Laken Stich, Isabella Struck*, Ella Taber*, Jamiah Taylor*, Abbigail Thoma**, Deagan Weatherholt*, Oscar Welte*, Elly Woelfel**, Ellivia Woods*, Evelyn Zacarias*, Kala Ziegler**.

B Honor Roll,

Quarter 1

Grade 5

Wyatt Anderson, Cooper Baalson, Keegan Berggren, Cannen Bunnis, Olive Caron, Laneyah Diaz, Bentley Eastman, Braydn Field, Gavin Freitag, Aili Friedrichs, Liam Friel, ElaJean Gabrielson, Owen Garner, Savannah Hacker, Mason Hanson, Lucion Hardisty, Presley Havemeier, Madison Jansky, Gabriel Laway, Caden Lindquist, Jordan Loch, Jayleen Lopez-Arredondo, Danna Maldonado Iracheta, Tory Nelson, Kianna Olson, Makenna Proctor, Amelia Riebe, Tanner Riebe, Avasynn Rodriguez, Parker Rue, Camden Schutt, Austin Smallwood, Jacob Stafford, Aiden Stueber, Isabelle Voight, Grayson Woods, Katie Ziegler.

Grade 6

Greidys Aguilar, Nataly Alonso Brieno, Tyson Anderson, Breck Barrick, Hayden Borning, Gavin Burks, Jaxen Desmith, Bridgette Eastman, Bailey Esser, Teckla Evenson, Elaina Fickel, Ghabriel Fortun, Perlita Fragoso-Padron, Felix Franco, Coralynn Gabrielson, Aiden Garding, Reed Gilmer, Anoni Haynie, Nolan Heid, Miranda Hernandez, Paige Hofius, Ulric Holt, Emiliano Ibarra, Xyla Jaquith, Izrael Jimenez, Svanna Kaminski, Jonathan Kaminski, Marissa Kielty, Jaydin Kilpela, Jetta Klapotz, Lily Kottke, Ethan LaGow, Netalya Lattimore, Jayden Lawver, Garrett Loew, Christian Lofton, Juan Lopez, Jacquelyn McCann, Madelynn Menken, Caitee Morrison, Donovan Olson, Ila Opjorden, Chase Oporto, Addisyn Putzier, Mollie Riley, Keagan Rotert, Carter Rothstein, Yancey Saenz, Isaiah Schow, Sadie Smith, Westin Sonsalla, Grayson Swenson, Keagan Thies, Andon Wagner, Barrett Wenker, Jocelyn Youngblood, Nora Zillmer.

Grade 7

Joanna Bailey, Bladimir Becerra-Serrato, Brooklynn Bipes, Sophie Brekke, Catherine Brusven, Savannah Bulger, Andres Castellon, Lily Christensen, Ian Christianson, Xzavier Christianson, Thomas Cole, Madelyn Fluck, Bianca Forsberg, Elizabeth Frederickson, Nikki Gere, Aurora Haas, Charlie Hahn, Emily Huberty, Isabel Johnson, William Jones, Isabell Koelln, Drake Kotzer, Elijah Ledford, Ramon Lopez, Jaydin Madden, Adrian Miller, Lucas Miller, Gavin Molina, Madison Morehouse, Alexis Muchow, Isabella Munoz, Sophia Paul, Kendra Peterson, Larry Pineda, Ruby Provost, Owen Rick, Riley Schmitz, Gavin Schroeder, Rory Schutz, Ivan Serrato-Gaeta, Chevelle Shafer, Wynter Shelton, Patric Shinnick, Jayson Shoutz, Josie Starkovich, Anthony Taylor, Nathaniel Tiller, Heston Trehus, Beau Twardy, Kaleb Wald, Henry Weimer.

Grade 8

Joel Aguirre, Frida Alonso Brieno, Adyson Blake, Evan Block, Tyler Boesen, Cade Cervin, Calynn Deason, Noah Dietel, Ambrielle Estrada, Charley Estrada, Dominick Fortun, Cecilia Gabrielson, Melissa Geffre, Henry Grabow, Logan Graupmann Meuleners, Madelyn Hawes, Aiden Heid, Allison Hoffmann, Lily Jahnke, Jacob Kadelbach, Wyatt Kaping, Jacob Klinghagen, Mason Kratz, Quinn Kulzer, Kierra Lease, Tripp McCann, Zachary Moes, Layla Niedzielski, Paige Polzin, Morgan Riehle, Cole Riehle, Chance Rodriguez, Keegan Schutt, Dawson Steinhaus, Mackenzie Straumann, August Swenson, Gavin Terning, Sophie Ziegenhagen.